Rzeczniczka otwockiej policji przekazała, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją byli zaangażowaniu wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w likwidację przestępczości nielegalnego hazardu. "Skontrolowali na terenie powiatu otwockiego lokale, gdzie - jak podejrzewali - mogły znajdować się nielegalne automaty do gier. W trakcie podjętych czynności informacje zdobyte przez funkcjonariuszy potwierdziły się" - powiedziała.

W pierwszej kolejności policjanci udali się do lokalu w gminie Celestynów. Tam znaleźli i zabezpieczyli 5 automatów, w których znajdowały się pieniądze w kwocie 4200 zł. Kolejnego zabezpieczenia 5 nielegalnych automatów i znajdującej się w ich wnętrzu gotówki w wysokości 1900 złotych funkcjonariusze dokonali w lokalu na terenie Karczewa

- tłumaczyła.

Wskazała, że następnie policjanci sprawdzili magazyny w Otwocku, gdzie znaleziono 208 automatów do gier hazardowych. "Na dodatek podczas przeszukania pomieszczeń znaleźli zagłuszacz GPS" - podkreśliła, dodając, że wszystkie zabezpieczone automaty zostały przetransportowane do magazynu Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

Do prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku postępowania o czyn z artykułu 107d kodeksu karno-skarbowego w sprawie posiadania automatów do gier wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn

- wyjawiła.

Zaznaczyła przy tym, że sprawa jest rozwojowa. "Policjanci powołani do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją cały czas walczą z nielegalnym hazardem i nie wykluczają kolejnych kontroli na terenie powiatu" - podała.

W myśl kodeksu karno-skarbowego, kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automat do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie"

- dodała.