Dokładnie 8 grudnia 1991 roku, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny katolicka rozgłośnia rozpoczęła swoje nadawanie. Jubileuszowe dziękczynienie odbyło się w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy - podaje portal radiomaryja.pl

Ks. bp Jan Tyrawa, który przewodniczył uroczystej Eucharystii stwierdził, że te 21 lat to także historia przeciwności i przeszkód, na jakie napotykało i napotyka radio, aby móc kontynuować wyznaczoną sobie misję.

- Historia rozwoju jak i przeszkód ukazuje jednocześnie jakby jego trzeci wymiar: wewnętrzną, duchową jego prężność, moc, która czyni go odpornym na przeciwności losu. Wyzwala odwagę manifestowania swojej wiary, przekona i postaw w obszarze społecznym. Pod tym względem Radio okazało się być jedynym miejscem, gdzie taki głos można artykułować i gdzie może być słyszany. To właśnie staje się przyczyną pomówień i napaści na radio – powiedział ks. ks. bp Jan Tyrawa.

Zgromadzeni podczas uroczystości wysłuchali koncertu w wykonaniu połączonych orkiestr dętych z Pruszcza i Koronowa. Podczas Mszy św. śpiewały chóry z Bydgoszczy.

- Nigdy nie było razem tylu Polaków na Mszy św. przy konfesji św. Piotra. Była pobożna modlitwa i entuzjazm wiary. Wiemy, że dowiedział się o tym  jciec Św. Tego entuzjazmu gratuluje z całego serca każdy kapłan i każdy wierzący. Entuzjazm wiary widać także podczas naszego dzisiejszego spotkania. Bóg zapłać za to, za miłość do Pana Boga, do Kościoła, do Jego Ewangelii – o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja przypomniał wielotysięczną pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Ojca św. Benedykt XVI i grobu bł. Jana Pawła II.

W uroczystościach uczestniczyła także Pani Teresa siostra bł. ks. Jerzego Popiełuszki a także jego bratowa. Wspólne świętowanie zakończyła modlitwa różańcowa - podaje portal.