Pierwszy pokaz "Prosimy nie wyrywać foteli" w minioną sobotę miał otworzyć nowy sezon artystyczny w Teatrze Muzycznym. Premierę odwołano jednak na początku poprzedniego tygodnia, po tym jak u jednego z członków zespołu wykryto zakażenie Covid-19.

"Przesuwamy premierę na drugi weekend października, wtedy będziemy pewni, że i zespół i publiczność mogą czuć się całkowicie bezpiecznie" – poinformowała w poniedziałek dyrektor placówki Grażyna Posmykiewicz.

Pokaz przedpremierowy "Prosimy nie wyrywać foteli" odbędzie się 9 października. Premierę zaplanowano zaś na sobotę 10 października.

Widowisko muzyczne w reżyserii Jakuba Szydłowskiego to podróż przez historię muzyki rozrywkowej. W programie znalazły się światowe i polskie przeboje lat 50., 60., 70., 80. i 90. XX wieku, przygotowane w formie lekkiego, "puszczającego oko do widza", wykładu wzbogaconego zaskakującą scenografią. W repertuarze inscenizowanego koncertu są przeboje m.in. Beatlesów, Presley’a, Abby, i zespołu Queen. Nie zabraknie też niezapomnianych polskich szlagierów Karin Stanek, Anny Jantar oraz Skaldów.

Teatr zapewnia o dostosowaniu swoich procedury do obowiązujących wytycznych sanitarnych. Widzowie, którzy planują wizytę w placówce proszeni są o zapoznanie się z regulaminem, który przewiduje m.in. złożenie oświadczenia o stanie zdrowia, dezynfekcję rąk oraz noszenie maseczek lub przyłbicy na terenie. Do sprzedaży trafiła odpowiednio zmniejszona pula biletów, tak by zapewnić wszystkim odpowiedni dystans na widowni.