Bezpłatny cykl warsztatów odbędzie się w ramach kampanii „Wylecz raka piersi HER2+”. W pierwszym można wziąć udział już w poniedziałek 28 września o godzinie 17.30.

Każdy warsztat jest podzielony na dwie części: edukacyjną, czyli spotkanie z ekspertem oraz praktyczne ćwiczenia, które pozwolą poczuć się lepiej.

Zdecydowałyśmy się na formę online, aby każda osoba, która ma chęć wziąć udział w spotkaniu, nie musiała mierzyć się ze stresem związanym z epidemią COVID-19. Dodatkowo ta forma pozwala na uczestnictwo w spotkaniu bez względu na miejscowość, z której pochodzi osoba zainteresowana spotkaniem. Dzięki temu więcej osób będzie mogło z nich skorzystać.
- wyjaśnia prowadząca warsztaty Elżbieta Majewska z ruchu Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Ekspertem pierwszych warsztatów będzie onkolog kliniczny dr Łukasz Grzęda. W kolejnych warsztatach, które odbędą się 9 października, 16 listopada i 14 grudnia, udział weźmie chirurg onkolog, psychoonkolog oraz rehabilitant.

Część z ekspertem będzie opierała się na formule pytań i odpowiedzi. Już teraz zachęcamy do tego, aby wysyłać do nas swoje pytania, na które postaramy się odpowiedzieć w trakcie trwania warsztatu. Oczywiście będzie także możliwość zadawania pytań bezpośrednio w trakcie trwania spotkania poprzez chat.
- wyjaśniła Magdalena Knefel z PARS, która jest certyfikowaną nauczycielka programu redukcji stresu w oparciu o techniki uważności (mindfulness).

W drugiej części spotkania odbędą się praktyczne zajęcia, które pozwolą m.in. radzić sobie z trudnymi emocjami, towarzyszącymi chorobie. Każdego miesiąca podejmowany będzie inny temat związany z pracą nad sobą, własnym nastawieniem, radzeniem sobie ze stresem, uzyskiwaniem niezbędnego wsparcia.

W trakcie pandemii negatywne emocje mogą się nasilać, więc szczególnie ważna jest praca nad nimi. Połączenie wiedzy z pierwszej części warsztatów z praktycznymi ćwiczeniami da pacjentom onkologicznym siłę, aby radzić sobie z emocjami.
- skomentowała Knefel.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Na spotkania można się również zapisać bezpośrednio, poprzez następujący adres: https://webinar.getresponse.com/GCCSG/wszystko-o-leczenieu-i-zdrowieniu-spotkanie-pierwsze.

Więcej informacji TUTAJ