CBA podało we wtorkowym komunikacie, że zabezpieczyło środki pieniężne pochodzące z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez Sławomira N. Pieniądze były ukryte w dwóch specjalnie przygotowanych skrytkach. Funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 4 mln zł.

Witek pytana o tę sprawę w środę na konferencji prasowej w Sejmie oceniła, że "CBA działa po prostu skutecznie".

- Myśmy o tym mówili od dawna. Szkoda tylko, że koledzy z klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej jakoś nie dostrzegają aż tak poważnych zarzutów, jakie są stawiane panu Sławomirowi N.

- podkreśliła marszałek Sejmu.

Według niej, kolejne odsłony wskazują na to, że był to proceder, który trwał od bardzo dawna. - Myślę, że jak najszybciej powinno się to skończyć finałem, finałem sądowym i rozstrzygnięciem tej kwestii. Myśmy o tym mówili od dawna. Sprawa się toczy dosyć długo, wychodzą na jaw nowe fakty, z tego co słyszymy z CBA, to może być wierzchołek góry lodowej - mówiła Witek.

Marszałek Sejmu wyraziła nadzieję, że cała ta sprawa będzie jak najszybciej wyjaśniona.

- I znajdzie swój finał, bo naprawdę, to była osoba, która jednak pełniła bardzo ważne funkcje przez poprzednie lata rządów PO. I trudno się dziwić, że chcemy, żeby to się zakończyło finałem, sprawiedliwym osądzeniem tego, co się wydarzyło

- powiedziała Witek.


Centralne Biuro Antykorupcyjne kontynuuje śledztwo przeciwko Sławomirowi N. i innym osobom, podejrzanym o przestępstwa korupcyjne. Jak wskazano w komunikacie, realizując kolejne czynności w ramach śledztwa funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli składniki majątkowe należące do Sławomira N. "CBA zabezpieczyło środki pieniężne pochodzące z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez Sławomira N. Pieniądze były ukryte w dwóch specjalnie przygotowanych skrytkach. Funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 4 mln zł (4,163 mln) w tym 536.400 euro, 470.000 dolarów i 30.000 zł" - wskazano.

CBA podało, że zabezpieczono również inne składniki majątkowe, nabyte ze środków pochodzących z przestępstw korupcyjnych, w tym dwa mieszkania, których szacunkowa wartość - jak czytamy - wynosi ok. 2 mln zł, oraz luksusowy samochód marki Land Rover.

"W ramach prowadzonych czynności dokonano także zabezpieczenia innych rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie" - zaznaczyło Biuro.

"W ocenie śledczych sprawa pozostaje rozwojowa. CBA kontynuuje czynności związane m.in. z ujawnianiem kolejnych wątków śledztwa oraz składników majątkowych osób, objętych postępowaniem" - dodało CBA.