Mając na uwadze tragiczną historię Obrońców Poczty Polskiej, w tym znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie malowidło upamiętniające kapitulację, domagamy się wyjaśnień od władz miasta dlaczego wybrano tą lokalizację? Proponujemy też alternatywne miejsce do składowania odpadów. Pytamy również jak miasto Gdańsk chce kultywować pamięć o Obrońcach Poczty Polskiej w Gdańsku.
- wyjaśniają w komunikacie przesłanym do naszej redakcji radni PiS Andrzej Skiba i Przemysław Majewski.

Poniżej publikujemy pełną treść interpelacji:

Mieszkańcy Gdańska oraz lokalne media informują, że firma sprzątająca pojemniki na odpady z terenu Jarmarku Świętego Dominika, postanowiła zlokalizować na terenie Placu Obrońców Poczty Polskiej miejsce zbiórki ww.  pojemników (zdjęcia danego miejsca z dn. 23.07.2020r., stanowią załącznik do interpelacji).
Mając na uwadze tragiczną historię Obrońców Poczty Polskiej, w tym znajdujące się w bezpośrednim  sąsiedztwie malowidło upamiętniające kapitulację pocztowców, prosimy o odpowiedź na następujące pytania:
1. Czy Miasto Gdańsk ma zamiar zmienić lokalizację składowania pojemników na odpady, tak by nie  godziło to w pamięć o Obrońcach Poczty Polskiej?
2. Czy możliwe byłoby zmienienie lokalizacji na np. parking przy ul Długie Ogrody (działka 166/10, obręb  100), która zapewnia dobry dostęp dla służb porządkowych, nie zakłócając jednocześnie estetyki  miejsca?
3. W jaki sposób Miasto Gdańsk chce kultywować pamięć o poległych Obrońcach Poczty Polskiej w  Gdańsku?  
Zgodnie z przepisem Art. 24 ust. 6 oczekujemy odpowiedzi w ciągu 14 dni.
Przemysław Majewski
Andrzej Skiba
Radni Miasta Gdańska

W internecie prawdziwą burzę wywołało zestawienie zdjęć z 1939 roku oraz z roku 2020.

Jak się jednak okazuje, nie wszystkim śmietniki w tym miejscu przeszkadzają... Niektórzy nie widzą w tym żadnego problemu. Takich opinii na Twitterze również nie brakuje: