- W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju i na świecie Festiwal przybrał nieco odmienny charakter

– mówi prof. Henryk Skarżyński pomysłodawca i organizator wydarzenia.

- Głęboko wierzę, że pomimo jego nowej formuły

- dostarczy on ważnej wiedzy i niezwykłych doświadczeń z zakresu muzyki. Tradycyjnie Festiwalowi towarzyszą spotkania ze specjalistami, a program tegorocznych warsztatów obejmuje dziedziny muzykoterapii, arteterapii czy emisji głosu. Na zakończenie tradycyjnie mam zaszczyt zaprosić Państwa na Koncert Galowy z udziałem Laureatów poprzedniej edycji oraz Gości Specjalnych. Niech to będzie czas, w którym na nowo przekonamy się i usłyszymy, że możliwe jest osiągnięcie tego, co wydawało się nieosiągalne.

Festiwal, jak co roku, rozpocznie Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Muzyka w Rozwoju Słuchowym Człowieka”, podczas której zaproszeni wykładowcy najwięcej uwagi poświęcą percepcji muzyki u pacjentów korzystających z implantów słuchowych oraz postępom muzykoterapii u najmłodszych użytkowników implantów ślimakowych w Światowym Centrum Słuchu. 

Integralną częścią Festiwalu będą Warsztaty Naukowo-Muzyczne, które obejmą różne zagadnienia z dziedziny muzykoterapii. W ramach Warsztatów będzie można wziąć udział m.in. w zajęciach arteterapii, rytmiki Dalcroze'a, technik mindfulness oraz emisji głosu. 

Warsztaty, kursy oraz wykłady naukowe będą dostępne pod linkami:

  • 13.07.2020

Konferencja BoC 6 (wersja polska):

Konferencja BoC 6 (wersja angielska):

  • 14.07.2020

Warsztat BoC 6 (wersja polska):

Warsztat BoC 6 (wersja angielska):

  • 15.07.2020

Koncert BoC 6 (wersja polska):

Koncert BoC 6 (wersja angielska):

Na zakończenie Festiwalu odbędzie się koncert galowy – w nietypowej, lecz atrakcyjnej odsłonie – do obejrzenia bez potrzeby wyjścia z domu. Oprócz występów laureatów Festiwalu będzie można też zobaczyć i usłyszeć najbardziej emocjonujące i najpiękniejsze fragmenty Musicalu „Przerwana Cisza” w specjalnie opracowanej na tę okazję formie. Premiera Musicalu, do którego scenariusz napisał prof. Henryk Skarżyński, muzykę skomponował prof. Krzesimir Dębski, a wyreżyserował spektakl Michał Znaniecki, odbyła się 15 września 2019 r. w Warszawskiej Operze Kameralnej.