Z Fortuną - której graczem jest leczący poważną kontuzję Dawid Kownacki - Lewandowski grał już pięciokrotnie. W 12. kolejce obecnego sezonu, w listopadzie, monachijczycy wygrali 4:0, ale ten mecz zakończył passę 11 ligowych spotkań Lewandowskiego z przynajmniej jednym golem.

Robert Lewandowski nigdy nie miał szczęścia do Fortuny

Lewandowski wciąż ma dużą szansę na tytuł króla strzelców - ma 27 trafień i o trzy wyprzedza napastnika RB Lipsk Timo Wernera. Niemiec dorobek będzie mógł poprawić w poniedziałek, kiedy jego zespół zmierzy się na wyjeździe z FC Koeln. Polak jednak powoli może raczej się żegnać z marzeniami o pobiciu rekordu legendarnego Gerda Mullera. Niemiec w sezonie 1971/72 zdobył 40 goli. Lewandowskiemu do wyrównania tego osiągnięcia pozostało najwyżej sześć spotkań.

Choć Fortuna jest dopiero na 16. pozycji w ligowej tabeli, jej forma w ostatnim czasie sprawia, że nie należy jej lekceważyć. Od przyjścia trenera Uwe Roeslera pod koniec stycznia zespół przegrał tylko raz w dziewięciu kolejkach i ma już tylko punkt straty do 15. w tabeli FSV Mainz. Szkoleniowiec z optymizmem zauważa:

Jeśli zachowamy takie podejście, mamy dużą szansę na pozostanie w elicie.

Bayern pewnie zmierza natomiast po ósmy tytuł z rzędu. Po wtorkowym zwycięstwie nad wiceliderem Borussią Dortmund ma nad nią siedem punktów przewagi. W 11 spotkaniach rundy rewanżowej zdobył 31 pkt, a łącznie ma ich 64.

Mecz Bayernu z Fortuną zaplanowano na sobotę na godzinę 18.30.