Mimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu nie zawiesiła działalności. Jak powiedziała dyrektor galerii Anna Potocka, na szczęście istnieje możliwość dostępu do zasobów galerii przez internetu, a pracownicy GSW przygotowali dla wszystkich zainteresowanych specjalną ofertę.

Pobyt w domu, choć często wymuszony, może być doskonałą okazją na konakt ze sztuką. Przez najbliższe tygodnie postaramy się towarzyszyć naszym wirtualnym gościom w ich zwiedzeniu naszej galerii przy pomocy kamer, choć w swojej ofercie przygotowaliśmy także działania wymagające aktywności ze strony uczestników wydarzeń

– podkreśliła Potocka.

Galeria ogłosiła ogólnopolski konkurs rysunkowo-malarski "Energetyczny Śmieszkowiec", w którym mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Prace konkursowe należy przesyłać do GSW w formie fotografii lub skanu. Od wtorku, za pośrednictwem FB i YouTube, najmłodsi mogą skorzystać także z treningu rysunkowego, lub przy pomocy dorosłego eksperta poznawać techniki samodzielnego tworzenia różnego rodzaju prac plastycznych.

W ofercie dla dorosłych znalazł się kurs historii sztuki, wykłady, wirtualne spacery po GSW i emisja filmu Olafa Brzeskiego "Upadek człowieka, którego nie lubię". Do końca kwietnia, za pomocą kamer można zwiedzać wystawy Łukasza Prusa-Niewiadomskiego "Punkt widzenia" oraz "Plata" Marii Bitki.