O groźnym wypadku, do którego doszło we wtorek wieczorem, poinformowała w środę śląska policja.

Jak wstępnie ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, kierujący volkswagenem, 38-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego, jechał w kierunku Rybnika. Podczas wyprzedzania zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z mazdą, którą kierowała 33-letnia mieszkanka powiatu raciborskiego

– podała policja.

Uderzenie było tak silne, że mazda przewróciła się na bok. Sprawca, który doprowadził do zderzenia uciekł pieszo z miejsca wypadku. Został zatrzymany na ul. Brzozowej.

38-latek odmówił badania na alkomacie, w związku z czym pobrano mu krew. Wyniki badań dadzą odpowiedź na to, czy w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Poszkodowana kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Rybnicka policja, która ustala dokładne okoliczności wypadku, przestrzega kierowców przed nierozwagą i lekceważeniem zasad bezpieczeństwa na drodze. Nietrzeźwość, brawura, nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa czy korzystanie z telefonów komórkowych w czasie jazdy to główne przyczyny wypadków drogowych – przypominają policjanci.