Warszawska runda indywidualnych żużlowych mistrzostw świata miała rozpocząć tegoroczny cykl 10 turniejów. Drugi z nich, w niemieckim Teterow, zaplanowano na 30 maja. Tytułu mistrza świata, wywalczonego w 2019 roku, bronić będzie Bartosz Zmarzlik.

Jak podkreślają w PZM, nie ma jeszcze informacji dotyczących kolejnych turniejów IMŚ, choć termin majowy, w obliczu sytuacji w Niemczech wydaje się nierealny.

Grand Prix Polski na Stadionie Narodowym jest sztandarową imprezą cyklu indywidualnych mistrzostw świata gromadząc co roku na trybunach ponad 50 tysięcy widzów. Bilety na tegoroczne zawody są już wyprzedane.

Żużlowy turniej Grand Prix Polski w Warszawie przełożono na 8. sierpnia

Bilety oczywiście zachowują ważność na sierpniowy termin GP Polski. Ci, którzy z różnych powodów zrezygnują, otrzymają zwrot wpłaconej kwoty. Gdyby jednak nie udało się przeprowadzić imprezy w sierpniu, sytuacja poważnie się skomplikuje.

Zorganizowanie kolejnego, jesiennego terminu będzie bardzo trudne, bowiem uzależnione jest to i zarówno od FIM (Międzynarodowa Federacja Motocyklowa) jak i od gospodarzy Stadionu Narodowego.

Pandemia koronowirusa powoduje liczne zmiany kalendarzowe w sportach motorowych. Poważnie zagrożony jest cykl rywalizacji drużynowej Speedway of Nations (przełom kwietnia i maja). Zarząd Ekstraligi Żużlowej w porozumieniu z PZM oraz wszystkimi klubami zdecydował o odwołaniu dwóch pierwszych rund PGE Ekstraligi w sezonie 2020. Zgodnie z rekomendacją Ministerstwa Sportu PZM zawiesił także do 1 kwietnia wszelkie zawody i akcje szkoleniowe.

Nie ma oficjalnej decyzji w sprawie największej światowej imprezy motocyklowej – Sześciodniówki w Bergamo. Na razie zawieszone zostało przyjmowanie zgłoszeń. Odwołane zostały dwie pierwsze rundy rajdowych samochodowych mistrzostw Europy. W terminie 26-28 lipca zaplanowany jest Rajd Polski w okolicach Mikołajek.

Przyglądamy się cały czas rozwojowi wydarzeń. Przygotowania do polskiej rundy mistrzostw trwają, ale jesteśmy przygotowani na różne scenariusze. Rajd samochodowy jest imprezą odbywającą się w terenie, nie gromadzi na niewielkiej przestrzeni tysięcy osób, jak zawody żużlowe, ale także przyciąga wielu kibiców. Ich bezpieczeństwo jest dla nas absolutnym priorytetem

- powiedział prezes Polskiego Związku Motorowego Michał Sikora.

Według najnowszych danych, w wyniku pandemii na świecie odnotowano ponad 390 tysięcy zakażeń i ponad 17 tysięcy ofiar śmiertelnych.