Podpisanie przez prezydenta ustawy rekompensującej mediom publicznym straty wynikające z utraconych opłat abonamentowych wywołuje oburzenie opozycji. W sieci pojawia mnóstwo niewybrednych komentarzy pod adresem Andrzeja Dudy. Ich twórcami są głównie politycy zaangażowani w trwającą kampanię wyborczą oraz ich zwolennicy.

Swój „skromny kamyczek” postanowił też dorzucić senator Koalicji Obywatelskiej Marek Plura, zamieszczając na swoim profilu w mediach społecznościowych obrazek z obraźliwym tekstem - "Duda, ty ciulu". Senator najwyraźniej oprzytomniał, bo swój wpis usunął. Zanim jednak to zrobił w sieci pojawiły się screeny.

Na wpis polityka KO zareagował m.in. europoseł PiS Joachim Brudziński.

- To jest pan Plura, senator, kolega pani Kidawy i pana Budki. Jest „Europejczykiem” pełnym kultury i wyższości nad tym rodzimym „pospólstwem”. Wymaga szacunku i akceptacji dla siebie, niekoniecznie jednak okazuje ten szacunek innym. Jest taki jak większość jego partii

- napisał na Twitterze były minister spaw wewnętrznych.

Na wpis senatora zwróciła też uwagę senator PiS Maria Kloc.

Tak, to jest wpis Senatora PO Marka Plury. W ten sposób Senator RP zwraca się do urzędującego Prezydenta RP. Platformo Obywatelska, jakże nisko upadłaś... O Panu Senatorze nie wspomnę...

- napisała na Twitterze.

Plura mimo, że wpis usunął, to wygląda na to, że nie zamierza bić się w piersi. W swoim kolejnym poście „podkręcił” atak na prezydenta, nazywając go „Adrianem”. Wyjaśnił jednocześnie, że mogły go ponieść emocje i „zawładnął nim piątek”.

- (…) tu wyjaśniam, że była to wypowiedź kierowana do pewnego Adriana Dudy. (…) Przyznaję: piątek mną zawładną. Był to wieczór pełen napięcia w oczekiwaniu na podpis Pana Prezydenta Andrzeja Dudy pod ustawą przekazującą TVP blisko 2 mld PLN. W tym miejscu podkreślam, że ten człowiek nie był adresatem mojej emocjonalnej wypowiedzi. Zaznaczam też, że słowo „ciul”, zostało użyte przeze mnie w moim rodzimym języku, tj. języku śląskim.

- napisał Plura (pisownia oryg.-red.)