Tekst ballady, będącej tytułową piosenką filmu „No Time To Die” nawiązuje do kłamstw i podstępów, jak śpiewa Eilish: „Nigdy nie byłeś po mojej stronie”. Piosenka została upubliczniona dziś dokładnie o 00:00 GMT, w tym samym czasie, co nowy zwiastun filmu, z udziałem Daniela Craiga.

Eilish, który w grudniu skończyła 18 lat, jest najmłodszą piosenkarką, która nagrała motyw przewodni tej serii.

Premiera utworu była z niecierpliwością oczekiwana od dłuższego czasu, w tym czasie Eilish wystąpiła przed światową publicznością telewizyjną podczas gali Oscarów.

„No Time To Die” zaczyna się od „nawiedzającego” motywu fortepianu, a głos gwiazdy jest zmęczony, gdy śpiewa: „Powinienem był wiedzieć, że zostanę sam”. I dalej: „Zakochałem się w kłamstwie ... Czy jesteś śmiercią czy rajem?”

„Teraz nigdy nie zobaczysz, jak płaczę”. „Po prostu nie ma czasu na śmierć”.

Słowa te wydają się potwierdzać teorię fanów, że ostatni film z udziałem Daniela Craiga jako Bondem ukaże go jako podwójnie oszukanego przez Madeleine Swann (Lea Seydoux), jego miłość z poprzedniego filmu „Spectre”.

Eilish napisała i wyprodukowała tytułową piosenkę ze swoim starszym bratem Finneasem O'Connell pod koniec ubiegłego roku. Przemawiając na uroczystości Grammy w styczniu, powiedziała, że praca nad muzyką do tej serii zawsze była jednym z jej celów.

„Podświadomie i świadomie próbowaliśmy napisać temat Bonda przez całe nasze życie”

- powiedziała „E! News”.

Duet zachował mroczny, „nieprzyzwoity” styl przez cały utwór, jednocześnie włączając w to kilka muzycznych tonów z filmowej serii. Ale piosenka jest także o romantycznej zdradzie. „Czy głupio było cię kochać? / Czy byłem lekkomyślny, pomagając?” pyta Eilish.

Piosenkarka znana jest ze swojego intymnego, zaprojektowanego na słuchawki stylu wokalnego, ale tym razem mierzy się z wyzwaniem emocjonalnego nastroju utworu. Zdaniem portalu BBC jej  wrażliwość przekształca się w siłę i determinację.

Jest to z pewnością najbardziej odważna i nastrojowa wersja tematu Bonda w ostatnim czasie.
Eilish zaprezentuje swój utwór na żywo podczas Brit Awards w przyszłym tygodniu w towarzystwie kompozytora Hansa Zimmera i byłego gitarzysty Smiths - Johnny'ego Marr'a.

Film „No Time To Die” ma trafić do kin w kwietniu. Obok Craiga i Seydoux występują w nim: Lashana Lynch jako agentka 00, która weszła do służby po odejściu Bonda i Rami Malek jako czarny charakter Safin.