W sobotę odbędzie się konwencja PiS, podczas której zostanie zainaugurowana kampania wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy. Przed konwencją Rada Polityczna PiS ma udzielić poparcia kandydaturze urzędującego prezydenta. W czasie konwencji planowane są wystąpienia kandydata, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego.

Pytany w TVP1 o sobotnią konwencję wiceszef prezydenckiej kancelarii odparł, że zostanie na niej podsumowany dorobek tej kadencji prezydenta, a także nakreślone pewne kierunki dotyczące przyszłej działalności.

- Nie ulega wątpliwości dzisiaj - ja to widzę po spotkaniach krajowych - że jest takie powszechne oczekiwanie kontynuowania misji przez pana prezydenta Andrzeja Dudę

- powiedział Mucha. Dodał, że wystąpień takich jak sobotnie będzie więcej.

Na pytanie o to, kto będzie w sztabie wyborczym, Mucha odparł, że prezydent będzie mówił o tych osobach podczas prezentacji sztabu.

Być może niekoniecznie wszystkie osoby będą jutro przedstawione. Natomiast można się spodziewać w ciągu kilku dni takiej pełnej informacji dotyczącej osób zaangażowanych, które na bieżąco tę pracę sztabową prowadzą

- poinformował.

O tym, że nadchodząca kampania będzie różnić się od dotychczasowych, wynika również z dzisiejszej publikacji „Gazety Polskiej Codziennie”. Jak wskazuje zaufana osoba z otoczenia prezydenta w rozmowie z dziennikiem, „to będzie coś, czego jeszcze nie było w Polsce. Ta konwencja przebije poprzednią. Planowana jest z wielką pompą, z wielkim rozmachem”.