Drone Dome to  kompleksowe rozwiązanie C-UAS przeznaczone do zabezpieczania przestrzeni powietrznej przed wrogimi dronami. W pełni sprawna i wdrożona globalnie, Drone Dome oferuje modułową i solidną infrastrukturę, złożoną z elektronicznych zakłócaczy i czujników, umożliwiającą skuteczne wykrywanie, pełną identyfikację i neutralizację wielu zagrożeń typu Micro i Mini UAV, z wykorzystaniem unikalnych algorytmów.

Jedną z wyjątkowych możliwości Drone Dome jest integracja technologii laserowej w celu zapewnienia skutecznego zniszczenia. Gdy C4I dokonuje pozytywnej identyfikacji, system przydziela cel do efektora laserowego, który blokuje i śledzi cel oraz wykonuje skuteczne zniszczenie. 

Drone Dome został zaprojektowany w celu przeciwdziałania zagrożeniom stwarzanym przez wrogie drony zarówno na terenach wojskowych, jak i cywilnych, oferując zaawansowane rozwiązania dla sił szybkiego reagowania i obiektów wojskowych, krytycznej ochrony granic, a także celów cywilnych, takich jak lotniska, obiekty użyteczności publicznej lub inne miejsca, które mogłyby być podatnymi na rosnące zagrożenie zarówno terrorem, jak i przestępczymi dronami.

Drone Dome jest członkiem rodziny aktywnych technologii obrony powietrznej i przeciwrakietowej RAFAEL, w tym działającej i sprawdzonej w walce żelaznej kopuły, David’s Sling oraz rodziny SPYDER. Wszystkie razem tworzą pakiet wielowarstwowych rozwiązań przeciwko różnym zagrożeniom z powietrza.