Dostawa śmigłowców do Słowacji jest pokłosiem umowy pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a rządem w Bratysławie, który w 2015 roku za kwotę ok. 261 mln dolarów zamówił dziewięć UH-60M Black Hawk wraz z pakietem serwisowym oraz szkoleniem sekcji załogi i obsługi.
Pierwsze dwa śmigłowce UH-60M Black Hawk dostarczono w sierpniu 2017 roku. Kolejne dwa egzemplarze trafiły do użytkownika w lipcu 2018 r. W sierpniu ub.r. zostały przekazane kolejne dwa Black Hawki. 

Black Hawk UH-60M, w porównaniu do starszych modeli, został wyposażony w cyfrową awionikę. Posiada zwiększony zapas paliwa oraz wzmocniony kadłub, a także nowy układ napędowy i system kontroli nawigacji. Śmigłowiec jest w stanie przenosić do 4535 kg. uzbrojenia na zewnętrznych podwieszeniach, w tym rakiety Hydra i AGM-114 Hellfire. Może zabrać ze sobą do 12 żołnierzy bądź 6 rannych transportowanych na noszach. Zasięg maszyny natomiast wynosi 2 220 km. Może być wykorzystywany zarówno do misji transportowych, operacji poszukiwawczo-ratunkowych, ewakuacji rannych z pola walki, wsparcia piechoty, prowadzenia desantów powietrznych oraz misji związanych z gaszeniem pożarów i innych katastrofach naturalnych