Zarejestrowane we Frankfurcie nad Menem linie lotnicze Condor, należące od 2009 roku do Thomasa Cooka, przetrwały plajtę właściciela tylko dzięki finansowej pomocy państwa niemieckiego w wysokości 380 mln euro. Condor, który jest ważnym partnerem dla niemieckich biur podróży, zatrudnia około 5 tys. osób i operuje ok. 60 samolotami.

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził dziś medialne doniesienia o tym, że Polska Grupa Lotnicza, która jest właścicielem m.in. PLL LOT, przejmuje niemiecką linię lotniczą Condor Air.

Linie Condor to największe linie tego typu w Niemczech. To bardzo odważny i rozważny krok LOT. Kilka lat temu niektórzy mówili, że LOT był do zamknięcia. Jedną z naszych pierwszych decyzji było danie mu szansy

- podkreślił premier.

"To dowód siły polskiej gospodarki" - zaznaczył.

Szef rządu podziękował kierownictwu i pracownikom PLL LOT.

To naprawdę znakomite osiągnięcie. LOT w porównaniu do 2015 r. przewozi ponad 2 razy więcej pasażerów i to jest fenomenalny przyrost

- powiedział.

LOT jest troszeczkę jak polska gospodarka. Nie jest największy w Europie, może za kilka dekad to nastąpi, ale dynamicznie się rozwija. Budowa oszczędności krajowych polega na zmniejszaniu uzależnienia od zagranicy - dodał premier.