Zespół Perfect pojawi się na festiwalu w drugim jego dniu (14 marca 2020)i nie tylko zagra, ale odbierze również Złotego Fryderyka – przyznawanego za całokształt twórczości. "Ogromnie się cieszę, że Rada Akademii Fonograficznej uhonorowała Złotym Fryderykiem jeden z najważniejszych zespołów rockowych na polskiej scenie muzycznej" – powiedział Andrzej Puczyński, przewodniczący Związku Producentów Audio Video i członek Rady Akademii Fonograficznej. "Perfect, założony 40 lat temu przez wybitnego artystę i wizjonera Zbigniewa Hołdysa, to przede wszystkim świetni muzycy, fantastyczne brzmienie, niepowtarzalny głos Grzegorza Markowskiego i piosenki, które śpiewają już co najmniej dwa pokolenia" - dodał.

Na tej samej gali zaśpiewa także Viki Gabor – 13-letnia polska wokalistka pochodzenia romskiego, zwyciężczyni 17. Edycji Konkursu Eurowizji dla Dzieci, finalistka polskiej edycji programu "The Voice Kids 2019".

Grający alternatywny rock zespół Organek wystąpi w trzecim dniu festiwalu (15 marca 2020). Grupa została założona w 2013 przez Tomasza Organka i jest laureatem wielu nagród, w tym Fryderyków 2017 za utwór i album roku. Tego dnia nie zabraknie także muzyki alternatywnej za sprawą Króla - artysty, uhonorowanego Paszportem „Polityki” 2020, który wykona utwory z ostatniego albumu „Nieumiarkowania”.

Raper Kękę, który również potwierdził udział w Fryderyk Festiwal, zagra tam w ramach debiutującego w tym roku projektu Scena Nowego Rapu, prezentującego hip-hopowych początkujących artystów. Kękę zaprezentuje materiał z płyty "Mr Kękę".

Do tej pory obecność na festiwalu zadeklarowało kilkoro innych artystów. 14 marca wystąpi Kayah (w 2019 r. zaśpiewała na płycie "Tischner. Mocna nuta", nominowanej do Fryderyków 2019), Muniek Staszczyk (leader nieistniejącego już zespołu T.Love, który w ubiegłym roku wydał solową płytę "Syn Miasta"), Krzysztof Zalewski (wokalista nominowany w 2019 do Paszportów „Polityki”) i Daria Zawiałow (nagrodzona w 2018 r. Fryderykiem za fonograficzny debiut roku otrzymała dwie platynowe płyty za albumy "A Kysz!" i "Helsinki").

Zawiałow zagra także w trzecim dniu festiwalu, a wraz z nią Natalia Przybysz (laureatka Fryderyka 2018 za album roku pop za płytę "Światło nocne", która w 2019 r. wydała album "Jak malować ogień") i Baranovski (finalista IV edycji The Voice of Poland, w 2019 r. wydał album "Zbiór").