Przed powstaniem stadionu w 1999 roku, Grammy odbywały się także w Chicago, Nowym Yorku oraz Nashville.

Obecnie trwają przygotowania do tego najważniejszego wydarzenia w branży muzycznej . Odbywają się testy techniczne oraz próby mikrofonów. W tym roku po raz trzeci IMB zaprezentuje na czerwonym dywanie sztuczną inteligencję. Specjalne komputery oraz roboty, posługujące się ludzką mową będą analizować zachowania na czerwonym dywanie.

IBM wykreowało technologię, która pozwala na analizę wywiadów przeprowadzanych z artystami przed galą. Wszystko ma służyć sprawnej koordynacji przekazu na żywo, w telewizji i mediach społecznościowych. Tysiące widzów ogląda transmisję internetową, która pozwala na komentowanie na żywo i interaktywną dyskusję.

62 edycja nagród Grammy odbędzie się dopiero za kilka dni, ale koncerty i uroczystości związane z galą już trwają.

W środę czasu lokalnego, odbyła się impreza branżowa Związku Producentów i Inżynierów Muzycznych. Dzisiaj, 23 stycznia odbędzie się koncert „Grammy in the schools Live,” który jest częścią programu charytatywnego mającego na celu zbiórkę funduszy na stypendia, oraz pomoc finansową dla studentów muzyki, którzy mają trudną sytuację materialną.

W piątek odbędzie się koncert z cyklu „Music Cares, Person of the Year,” podczas którego wystąpią między innymi Jonas Brothers, H.E.R., Foo Fighters i zespół Arosmith.

Aby poznać więcej ciekawostek prosto z Hollywood, zapraszamy do śledzenia cyklu "Studio Hollywood".