W pierwszej rundzie Iga Świątek po koncertowej grze łatwo pokonała Timeę Babos. Wydawało się, że Carla Suarez Navarro będzie zdecydowanie trudniejszą rywalką. 31-letnia Hiszpanka jest 54. rakietą świata i wygrała dwa turnieje WTA, a w Melbourne w swoim pierwszym pojedynku wyeliminowała rozstawioną z "11" Białorusinkę Arynę Sabalenkę.

Okazało się jednak, że wyzwanie dla Światek nie było tak duże. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 3:3. W kolejnym gemie to doświadczona Hiszpanka miała szansę na przełamanie, ale Polka wybroniła się znakomitym serwisem. Iga poszła za ciosem i po chwili to ona miała break-pointy. Wykorzystała już pierwszą szansę i zrobiło się 5:3. 18-latka postawiła szybko kropkę nad i. Zwycięstwo 6:3 w partii przypieczętowała asem serwisowym.

W drugim secie Polka wprawdzie roztrwoniła prowadzenie 3:1, ale na przełamanie rywalki natychmiast odpowiedziała tym samym i zrobiło się 4:3. Znakomity backhand po linii w kolejnym gemie pozostawił Hiszpankę bezradną na korcie - 5:3. Carla Suarez Navarro obroniła się przy swoim serwisie, a w kolejnym gemie zaatakowała i wyszła na prowadzenie 40:15. Potężny return przy drugim serwisie Igi i zrobiło się 5:5. Polka zachowała jednak spokój. Ponownie przełamała Hiszpankę, a w następnym gemie zakończyła pojedynek.

Iga Świątek wygrała z Carlą Suarez Navarro i awansowała do trzeciej rundy Australian Open

Polka po raz pierwszy awansowała do trzeciej rundy Australian Open. Jej kolejną rywalką będzie Donna Vekic. 23-letnia Chorwatka w Melbourne rozstawiona jest z numerem 19.

Iga Świątek (Polska, WTA 56) - Carla Suarez Navarro (Hiszpania, WTA 54) 6:3, 7:5