„Podobnie jak były prezes TK, korzystając z „potrzeby chwili” urzędująca I Prezes SN uzurpuje sobie kompetencje do kwestionowania legalności funkcjonowania różnych podmiotów Trybunału Konstytucyjnego, jego prezesa i sędziów. Ostatnie publiczne wypowiedzi, zawierające m.in. porównania sędziowskiej togi do fartuszka, sprowadzają poważną debatę do infantylnego poziomu. Oceniam to jako przejaw bezsilności w rzeczowej argumentacji prawniczej”
- mówi prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

Ponadto w numerze:

Artykuł Piotra Lisiewicza „Decydujące starcie z fioletowymi ludzikami. 10 powodów, dla których teraz czas na nokautujące uderzenie”.

„Decydujące starcie z postkomuną w sądach to idealna okazja, żeby udowodnić elektoratowi PiS, że partia rządząca nie uległa zmęczeniu, otłuszczeniu, konsumowaniu przywilejów władzy. Że ma nadal wolę walki, chce zmieniać Polskę. Że nastrój z rocznic 10 kwietnia, z Marszów Niepodległości, ze zjazdów Klubów „Gazety Polskiej”, z czasów wojny młodzieży ze stadionów i przeciwników ACTA z Tuskiem nadal jest w nas. Że jest o co się bić. Bo rozbicie postkomunistycznej sitwy w sądach to zmiana na miarę likwidacji WSI. I to teraz jest moment, by tego dokonać. Kolejna okazja może się szybko nie powtórzyć”.
- czytamy w tekście Lisiewicza.

Artykuł Grzegorza Brońskiego „Ekipa Grodzkiego. Nerwowo na zapleczu Senatu”.

„Niedoszli posłowie na dyrektorskich stołkach. Hejt w wykonaniu ludzi odpowiedzialnych za politykę informacyjną. Niepokój wśród urzędników – tak obecnie wygląda Kancelaria Senatu. Zamieszanie potęguje oczywiście afera wywołana relacjami byłych pacjentów marszałka Tomasza Grodzkiego o tym, jak wręczali mu pieniądze”.
- kreśli obraz najbliższego otoczenia marszałka Senatu redaktor Broński. 

Z kolei Antoni Rybczyński w swoim artykule „Żydowska karta Kremla” próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie: „Kim jest Mosze Kantor?”:

„Władimir Putin uznał, że bardziej opłaci mu się polityka filosemicka niż rozpowszechniony w rosyjskich elitach, a tym bardziej społeczeństwie, antysemityzm. Budowane od lat dobre relacje z wpływowymi środowiskami żydowskimi przydają się w kampanii ataków na Zachód, a szczególnie teraz na Polskę. Świadczy o tym postać Wiaczesława Mosze Kantora”.
- czytamy w tekście.

Szef działu świat Maciej Kożuszek w artykule „Ostatni mistrz konserwatyzmu. Pamięć o sir Rogerze Scrutonie” kreśli sylwetkę  zmarłego przed kilkunastoma dniami Rogera Scrutona.

„W opętanej ideologicznymi sporami współczesności Roger Scruton zawsze stał po stronie zdroworozsądkowego umiaru. Jego konserwatyzm pełen był wrażliwości na to co najważniejsze, najpiękniejsze i najbardziej godne naszej troski, ocalenia i zachowania.
- czytamy.

W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.