Marszałek Chełstowski, pytany o mechanizm wsparcia finansowego dla krajów UE z wysokim poziomem zatrudnienia w przemysłach energochłonnych, odparł, że „byłoby to istotne wsparcie, zwłaszcza z perspektywy województwa śląskiego, ciągle najbardziej kojarzonego z przemysłem ciężkim i wydobywczym”.

Mało osób zdaje sobie sprawę, że Śląsk jest bardzo zielonym regionem z wieloma atrakcjami turystycznymi jak choćby Jura, Beskid czy Żywiecczyzna. Marką jest już Szlak Zabytków Techniki. Cały czas szukamy jednak nowych możliwości rozwoju. Chciałbym też podkreślić, że od objęcia funkcji matrszałka, transformacja regionu jest dla mnie priorytetem. Dlatego uważam, że środki, które trafią do Polski na transformację regionów węglowych powinny być zarządzane właśnie u nas

- wskazał w rozmowie z filarybiznesu.pl.

Polityk przedstawił w wywiadzie cele, jakie chciałby realizować za pośrednictwem otrzymanych środków. Podkreślił istotę gałęzi, które zagwarantują mieszkańcom regionu dobrze płatne miejsca pracy na przyszłość, ale nie wykluczył przy tym energetyki węglowej. „Ta daje całemu kraju bezpieczeństwo” - dodał.

Cały wywiad z marszałkiem województwa śląskiego Jakubem Chełstowskim dostępny na portalu filarybiznesu.pl. Więcej TUTAJ.