Kubacki w sobotę i niedzielę wygrał konkursy Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt, a z podium nie schodzi od ośmiu zawodów - od 30 grudnia, kiedy w Oberstdorfie rozpoczął się Turniej Czterech Skoczni.

Zdaniem Długopolskiego, wpływ na życiową formę Polaka mogło mieć odwołanie rozgrywanych tradycyjnie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Konkurs w Wiśle Malince został odwołany ze względu na wysokie temperatury i brak śniegu.

Odwołanie mistrzostw Polski i dłuższa niż zwykle przerwa świąteczna to jeden z głównych powodów wzrostu formy Kubackiego. W sporcie tak bywa, że możliwość spędzenia czasu z rodziną, czyli odpoczynku od rywalizacji, wpływa zbawiennie na późniejsze rezultaty, w tym wypadku na skoczni.

Kubacki goni Geigera w wyścigu po Kryształową Kulę. Polak ma szansę na triumf w Pucharze Świata

Według Dłogopolskiego głównymi rywalami Kubackiego, czwartego obecnie w PŚ, w walce o Kryształową Kulę będą drugi w klasyfikacji Austriak Stefan Kraft oraz zajmujący trzecią lokatę Japończyk Ryoyu Kobayashi. Mistrz kraju w skokach narciarskich z 1974 roku uważa, że Karl Geiger będzie miał obniżkę formy.

Nie wierzę, że lider cyklu Niemiec Karl Geiger zdoła utrzymać wysoką formę do końca sezonu. Już w Titisee-Neustadt spisywał się słabiej.

Dawid Kubacki ostatni konkurs wygrał po emocjonującym pojedynku z Ryoyu Kobayashim