Podczas dzisiejszej konwencji PO Małgorzata Kidawa-Błońska została kandydatką partii na prezydenta, uzyskując poparcie 345 delegatów. Jej konkurent, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak otrzymał 125 głosów.

W rozmowie z Niezalezna.pl poseł Koalicji Obywatelskiej Jakub Rutnicki, który deklarował wcześniej chęć głosowania na prezydenta Poznania przyznał, że dzisiaj oddał głos na Jacka Jaśkowiaka.

Pytany o ocenę wyniku, który uzyskał Jacek Jaśkowiak, Jakub Rutnicki stwierdził, że „patrząc na to, jak krótka była prekampania, to prezydent Jaśkowiak powinien być zadowolony ze swojego wyniku”.

„W tej chwili wszyscy już pracujemy na rzecz naszej kandydatki, która została wyłoniona. Po to są też prawybory - po to, aby pokazać różne wizje, różne wizje państwa, różne wizje swojej kandydatury. Jednak, kiedy mamy już wyłonionego kandydatkę, to wszyscy pracujemy na rzecz pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej”

– dodał.

Poseł KO zapytany o to, jak ocenia szanse Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą, Jakub Rutnicki odpowiedział, że „przed nami długa kampania, oczywiście, wszyscy liczymy na zwycięstwo”.

„Trzeba skończyć tę prezydenturę, bo prezydent Andrzej Duda nie jest prezydentem wszystkich Polaków, a spełnia jedynie zachcianki PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Widać to chociażby po ostatnim niechlubnym zaprzysiężeniu sędziów do TK - prezydentowi jest tak wstyd, że nie pokazał nawet zdjęcia z tego wydarzenia. Mam nadzieję, że wreszcie będzie prezydent wszystkich Polaków i uważam, że pani Małgorzata Kidawa-Błońska daje nam taką szansę, że wygramy te wybory w maju i będziemy mieć prawdziwego prezydenta, a nie takiego, który tylko wykonuje polecenia prezesa Kaczyńskiego”

– mówił poseł KO.