Dziś w Galerii Delfiny w Warszawie odbyło się spotkanie autorskie Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego "Gazety Polskiej", promujące jego najnowszą książkę "Pociąg życia. Bajki dla Kostka i Mateuszka". W trakcie wieczoru odbyła się również aukcja wykorzystanych do zilustrowania książki obrazów autorstwa Darii Kubrak.

Dochód z aukcji charytatywnej przeznaczony będzie na projekty wsparcia dla najmłodszych prowadzone przez Fundację Red is Bad.

- Fundacja od początku opiekowała się kombatantami z II wojny światowej, żołnierzami wyklętymi. Pomagamy w opiece socjalnej, zapewniamy pielęgniarki, taką całodobową opiekę. Od dwóch lat fundacja zajmuje się także dzieciakami. Mamy taką sztafetę pokoleń, abyśmy dzieci uczyli naszej historii. Możemy wiedzę przekazywać bezpośrednio od osób, które tę historię tworzyły. W tym roku ogłosiliśmy konkurs plastyczny dla dzieci z domów dziecka, przyszło do nas prawie 4,5 tysiąca prac plastycznych. Udało nam się wysłać 3200 nagród dla dzieciaków, zostało nam jeszcze 500 dzieci, które chcielibyśmy nagrodzić. Ta dzisiejsza aukcja będzie wspierała tę akcję, byśmy mogli ją zakończyć

- powiedziała Aleksandra Świkszcz, doradca zarządu Fundacji.

Dzięki hojności uczestników udało zebrać się 30 500 złotych. 

- 30.500 zł z aukcji prac do bajek "Pociąg życia" dostaną domy dziecka - poinformował na Twitterze Tomasz Sakiewicz.

Organizatorzy dziękują za dzisiejszy wieczór Fundacji XBW im. Ignacego Krasickiego, Fundacji Trzy Trąby oraz partnerom komercyjnym.