Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny jest najważniejszą, coroczną akcją charytatywną organizowaną przez SHOM. Głównym celem stowarzyszenia jest zbiórka funduszy przeznaczonych na pomoc najbardziej potrzebującym, którzy objęci są opieką różnych organizacji działających w Polsce. 

W tym roku udział w Kiermaszu weźmie 59 ambasad. Zebrane pieniądze zasilą 25 organizacji charytatywnych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła małżonka prezydenta RP, która wraz z Lilią Milenovą, przewodniczącą SHOM dokona ceremonii otwarcia kiermaszu. 

8 grudnia br. przez kilka godzin w samym centrum Warszawy zgromadzi się niemal cały świat. Na stoiskach narodowych poszczególnych ambasad będzie można nabyć produkty, sprowadzone z najodleglejszych zakątków świata, a w strefie gastronomicznej zasmakować egzotycznych potraw. W specjalnym kąciku dla najmłodszych dzieci będzie czekało mnóstwo atrakcji. Od wielu lat to wydarzenie przyciąga całe rodziny. 

W roku ubiegłym Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny okazał się wielkim sukcesem. Dzięki dużemu zaangażowaniu ponad 50 ambasad, hojności darczyńców i sponsorów, wsparciu wolontariuszy, przedstawicieli organizacji charytatywnych i ponad 45 tys. odwiedzających, SHOM zebrał 541 tys. zł i pomógł 24 organizacjom charytatywnym w realizacji ich projektów i celów. 

Organizacja międzynarodowego kiermaszu dobroczynnego jest dla członków SHOM oraz ambasad sposobem na okazanie wdzięczności polskiej społeczności za gościnność i życzliwość, dzięki której czują się częścią polskiej wspólnoty.