Stonowane tło i barwne akcenty
Styl etno wiąże się z bogactwem rozmaitych deseni, obecnych w wielu kulturach od pokoleń. Są to m.in. koniczyny marokańskie, wzory azteckie, zwierzęce i paisley – tak szeroki wybór stwarza nieograniczone możliwości aranżacyjne. Można również sięgnąć po rodzime dekoracje, wywodzące się z polskiego folkloru (np. wzory łowickie). By zachować spójność wystroju, najlepiej zdecydujmy się na jeden, konkretny motyw przewodni, najbliższy gustowi domowników.

Orientalne i egzotyczne desenie można stosować na dwa sposoby: w wersji nasyconej kolorystycznie (gdzie dominuje mnogość barw i intensywność odcieni) lub stonowanej (przewaga czerni, bieli, beżów, żółcieni i khaki). W obu wariantach prezentują się bardzo wyraziście, dlatego stosujmy je w formie dodatków – mogą pokrywać poduszki, serwety, dywany czy zasłony. W tle postawmy natomiast na neutralne tonacje, które pozwolą wyeksponować plemienne i ludowe akcenty.

Unikalne meble i rękodzieła
Styl etno ceni naturalne materiały, dlatego nie może ich zabraknąć we wnętrzu. Bawełniany wiszący fotel, rattanowe krzesła, bambusowe rolety czy wiklinowe pojemniki idealnie wpiszą się w energiczny klimat wystroju. Chcąc zachować nowoczesny charakter przestrzeni, zamiast mebli wykonanych z egzotycznych gatunków drewna, wybierzmy szafy, komody i stoły o jasnym kolorze i prostym designie.

Doskonałym uzupełnieniem aranżacji staną się starannie wykonane dodatki. Plemienne maski, ręcznie zdobione tkaniny (np. metodą haftu lub batiku), koronkowe obrusy, plecione kosze czy gliniane naczynia dodadzą wnętrzom oryginalności, stając się cennymi wyróżnikami wystroju.