Nasz redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz po raz kolejny odkrywa wraz z dziećmi zaczarowany świat bajek. Po opowieściach dla Marysi i Alicji, które napisał dla córek, autor stworzył nowy zbiór dla synów bliźniaków: „Pociąg życia. Bajki dla Kostka i Mateuszka”. Autor zachęca młodych czytelników do optymizmu i podejmowania nawet trudnych wyzwań z pogodą ducha, a przy tym – budowania dobrych relacji.      

„W kosmos podróżuje się rakietą kosmiczną (…). Znane wszystkim statki kosmiczne polecą najdalej na Księżyc albo na Marsa. Jeśli ktoś poczeka kilka ładnych lat, dolecą nawet na Wenus. Ale nigdy nie polecą tak daleko, jak byśmy chcieli. A chcielibyśmy odwiedzić planety bajkowe, gdzie są rzeczy, które trudno znaleźć na Ziemi. Do takich planet można się dostać jedynie zaczarowanym pociągiem, który podróżuje do najdalszych gwiazd. Biletu na zaczarowany pociąg kupić się nie da. Jak więc go zdobyć? Trzeba o nim mocno marzyć

– pisze Tomasz Sakiewicz w jednej z bajek.

Książka wydana przez Wydawnictwo M i pięknie zilustrowana przez Darię Kubrak wzbudziła ogromne zainteresowanie podczas niedawnych Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować kolejne spotkanie, tym razem w Warszawie. Podczas wydarzenia redaktor naczelny "Gazety Polskiej" nie tylko odczyta wybrane fragmenty bajek, ale również zapozuje z wszystkimi chętnymi czytelnikami do pamiątkowego zdjęcia i podpisze egzemplarze "Pociągu życia".

Bajka jest wagonikiem podłączonym do większej całości. Choć one się ze sobą luźno łączą, to w każdej pojawia się pociąg. Dlaczego? Bo pociąg jest czymś, co porządkuje nasze życie. Jest gdzieś maszynista, lokomotywa, a mimo to pasażer ma poczucie swobody wyboru. Dobrze to opisuje sytuację człowieka i Stwórcy – jako Maszynisty, który steruje tym wszystkim. Maszynista daje nam poczucie swobody, ale widzi każdy wagon, każdy etap.

- mówi dziennikarz.

Spotkanie odbędzie się 29 listopada (piątek) o godz. 18 w Galerii Porczyńskich (pl. Bankowy 1).  Zapraszamy!

Uwaga! Książkę można nabyć również TUTAJ.  Polecamy także e-book oraz audiobook w znakomitej interpretacji Marcina Kobierskiego i autora książki, który można nabyć m.in. w wirtualnej księgarni Legimi.