Piotr Lisiewicz przybliża kulisy tej dość egzotycznej politycznej układanki.

„Gorączkowe zapewnienia PSL z kampanii wyborczej, że partii tej daleko do homoaktywistów i nie jest ona totalnym antyPiSem, po wyborach trafiły do kosza. PSL mógł mieć w Senacie własnego marszałka Jana Filipa Libickiego, którego kandydaturę wsparłby PiS. Ale wybrał nieformalną koalicję z Wiosną Biedronia. – Po wyborach bardzo dobrze nam się współpracuje z PSL – zachwala Gabriela Morawska-Stanecka, nowa wicemarszałek Senatu z Wiosny, zwolenniczka adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Tymczasem poseł PSL Jan Łopata wspólne głosowanie jego partii z Wiosną tłumaczy tym, że przez tryb pracy narzucony przez PiS w poprzednim parlamencie nie miał czasu… pomodlić się w czasie rekolekcji.”.

- czytamy w artykule Piotra Lisiewicza.

Ponadto w numerze

Tekst Huberta Kowalskiego i Tomasza Duklanowskiego: „Marszałek Grodzki i afera centrum Galaxy. Zmienił zdanie w kilka dni. W międzyczasie była rozmowa w Sowie i Przyjaciołach ”.

„8 października 2013 roku Tomasz Grodzki, szef klubu radnych PO w Szczecinie, zapowiedział, że radni PO nie poprą uchwały pozwalającej na rozbudowę centrum handlowego Galaxy, „aby w tym miejscu stworzyć coś, co byłoby wizytówką miasta”. Dzień później w restauracji Sowa i Przyjaciele Krzysztof K., przedstawiciel właściciela Galaxy, podpowiedział Olgierdowi Geblewiczowi, marszałkowi województwa, jak radni PO mogą wycofać się z blokowania jego rozbudowy: »Niech się pójdą wysrać, k*wa, w tym momencie«.”.
- czytamy w artykule.

Z kolei Dorota Kania w artykule „Pomorska Sycylia. Walizka pradziadka i republika deweloperów” przybliża kulisy śledztwa, w którym ma postawione zarzuty europosłanka Magdalena Adamowicz.

Szczególnej uwadze polecamy wywiad z marszałkiem seniorem prof. Ryszardem Legutko:

„Parlament Europejski potępia penalizację edukacji seksualnej w Polsce, choć takiej penalizacji nie było, nie ma i nie będzie. Zbudowano sobie bałwana, wokół którego odtańczono taniec nienawiści, i zagłosowano przeciw własnemu bałwanowi. Równie dobrze mogliby potępiać Polskę za prawodawstwo dyskryminujące żyjących u nas Zulusów”.

– mówi prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS i współprzewodniczący frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Rozmawiają Wojciech Mucha i Grzegorz Wszołek.

W tygodniku plastusiowy komentarz Barbary Pieli.

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.
https://prenumerata.gazetapolska.pl/