Jak czytamy na portalu DO RSZ, działania realizowano na podstawie szczegółowych informacji uzyskanych przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego w trakcie trwania IX i X zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego RSM Afganistan i przy wsparciu Służby Wywiadu Wojskowego.

W wyniku operacji afgańskie siły bezpieczeństwa zlikwidowały siedmiu terrorystów – w tym poszukiwanego dowódcę Talibów. Zniszczono dwa motocykle i trzy umocnione punkty oporu, z których terroryści prowadzili ostrzał z broni strzeleckiej i granatników oraz zdalnie detonowali IED. Odnaleziono skład 8 improwizowanych ładunków przygotowanych do detonacji. Odstąpiono od zniszczenia ładunków, ponieważ rebelianci wykorzystali Koran przy połączeniu IED za pomocą kabli — podaje DO RSZ. 

Pozycje nieprzyjaciela zostały zniszczone w wyniku precyzyjnie naprowadzanego ostrzału z powietrza, w tym z użyciem samolotu AC-130. Wymiana ognia z terrorystami trwała około 3 godzin. W czasie operacji siły koalicyjne nie poniosły żadnych strat — wskazano w komunikacie.