Decyzję Stolicy Apostolskiej o zatwierdzeniu terminu i miejsca mszy beatyfikacyjnej abp. Sheena przekazał - cytowany przez serwis thecatholicpost.com - bp Daniel Jenky C.S.C., biskup diecezji Peorii w stanie Illinois. Bp Jenky stwierdził, że decyzję przyjęto z entuzjazmem.

Beatyfikacja odbędzie się w katedrze Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Peorii, gdzie sto lat temu Fulton J. Sheen przyjął święcenia kapłańskie i gdzie znajduje się jego grób.

Abp Fulton J. Sheen to wciąż mało znany w Polsce wybitny duszpasterz amerykański, któremu rozgłos przyniosły prowadzone przez niego audycje radiowe słuchane przez milionów mieszkańców USA, istotnie wpływając na duchowość Amerykanów. Wielką oglądalność przyniósł także prowadzony w latach 50. i 60. abp. Sheena cykliczny program telewizyjny "Life is worth living" (Życie jest warte przeżycia). Tłumy przyciągały również kazania arcybiskupa.

W języku polskim ukazało się już kilkanaście publikacji z licznej bibliografii autorstwa abp. Fultona J. Sheena.

Abp Fulton J. Sheen urodził się w religijnej rodzinie w 1895 r. w El Paso w Illinois w USA. Uczęszczał do seminarium duchownego w St. Paul, a następnie doktoryzował się w Waszyngtonie. Po święceniach przyjętych w Peorii wyjechał na uniwersytet do Leuven w Belgii. Po kilka latach powrócił do Peorii, czynnie działając jako kaznodzieja i duszpasterz, a także jako wykładowca akademicki w Waszyngtonie. W 1951 r. został biskupem pomocniczym Nowego Jorku, a w 1966 - biskupem Rochester.

Abp Sheen blisko przyjaźnił się kardynałem Karolem Wojtyłą, a gdy ten - już jako papież - odwiedził w 1979 r. Nowy Jork, spotkał się z arcybiskupem, określając go mianem "wiernego syna Kościoła".

Proces beatyfikacyjny abp. Fultona J. Sheena rozpoczął się 2002 r. 10 lat później papież Benedykt XVI zatwierdził dekret o heroiczności jego cnót, a 5 lipca 2019 r. papież Franciszek podpisał dekret zatwierdzający cud za wstawiennictwem duszpasterza.