Iggy Pop wystąpi na OFF Festival Katowice w sobotę, 8 sierpnia, na Scenie Perlage. Bikini Kill zagrają w piątek, 7 sierpnia, a Tropical Fuck Storm - w niedzielę, 9 sierpnia.

Lider The Stooges wystąpił w Katowicach ze swoim zespołem siedem lat temu. Teraz przyjedzie zaprezentować przede wszystkim materiał z ostatniej solowej płyty "Free".

To płyta, na której inni artyści mówią w moim imieniu, ale ja użyczam swojego głosu. Pod koniec tras promujących "Post Pop Depression" doszedłem do wniosku, że muszę pozbyć się problemu chronicznej niepewności, który od dawna torpedował moje życie oraz karierę. Czułem się również wyzuty z energii. Miałem moment, w którym pragnąłem po prostu włożyć ciemne okulary, odwrócić się i odejść. Chciałem być wolny. Wiem, że to tylko iluzja, a wolność to jedynie poczucie. Jednak całe swoje życie spędziłem w przekonaniu, że to uczucie jest wszystkim, do czego warto dążyć – niekoniecznie szczęście czy miłość, ale właśnie wolność. Dlatego album "Free" po prostu mi się przydarzył, a ja na to pozwoliłem

- powiedział Pop o "Free".

W nagraniach wzięli udział m.in. amerykański trębacz Leron Thomas oraz kompozytorka, gitarzystka i reżyserka Sarah Lipstate występująca jako Noveller.

Australijską formacja gitarowa Tropical Fuck Storm ma na koncie dwie płyty, "A Laughing Death in Meatspace" i "Braindrops". Dużo dłuższą karierę ma na koncie punkowy amerykański zespół Bikini Kill. Ich początki sięgają lat 90.

Jesteśmy Bikini Kill i domagamy się natychmiast dziewczyńskiej rewolucji!" – oto słowa, którymi ten amerykański zespół przedstawił się światu na debiutanckiej epce, wyprodukowanej przez Iana MacKaye’a (Fugazi) i wydanej jesienią 1992 roku. Feministyczny punk rock w maczystowskiej – szczególnie w tamtym czasie – kulturze rocka był głosem nowym i ważnym. Był iskrą, która rzeczywiście roznieciła większy i jaśniejszy płomień

 - napisali o Bikini Kill organizatorzy festiwalu. Po kilku latach przerwy zespół powrócił na scenę.

OFF Festival Katowice 2020 odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów.