W żagańskiej jednostce będzie się intensywnie szkoliło pod okiem instruktorów ponad stu żołnierzy rezerwy. Szkolenie nowo przybyłych zakłada zarówno zajęcia specjalistyczne w koszarach, jak i działania bojowe na terenie poligonu. Powołani na ćwiczenia żołnierze będą aktywnie szkolić się na przydzielonych stanowiskach zarówno indywidualnie jak i w składzie pododdziałów brygady - podaje oficjalny portal 34. BKPanc.

Głównym celem szkolenia żołnierzy rezerwy jest zapoznanie i doskonalenie ich wiedzy i umiejętności, zgodnie z nadanymi przydziałami mobilizacyjnym. Ćwiczenia podzielono na kilka części. Rezerwiści ponadto będą uczyć się jak sprawdzać szczelność masek przeciwgazowych, przypomną sobie zasady poruszania się podczas zajęć taktycznych. Nie ominie ich szkolenie medyczne czy strzelanie - czytamy. 

Ćwiczenie „rezerwistów” w 34. BKPanc zakończy się pod koniec listopada. Jest ono obowiązkowe. Pracodawca nie może odmówić powołanemu oddelegowania na czas ćwiczeń. Wojsko wystawi też dokumenty niezbędne do potwierdzenia nieobecności danej osoby, także wobec ZUS.