Dorota Kania informuje o ustaleniach Instytutu Pamięci Narodowej w sprawie Henryka Stachowskiego.

„Człowiek, który przepisał kamienicę w Krakowie Marianowi Banasiowi – był żołnierzem Armii Krajowej i działał w oddziale dywersji podległym Okręgowi Kedywu w Krakowie. Brał udział w akcjach dywersyjnych AK; oskarżony m.in. o próbę ucieczki z więzienia był represjonowany, torturowany, a w latach 80. działał w Solidarności – wynika z akt Instytutu Pamięci Narodowej”.

- czytamy w artykule Doroty Kani.

Ponadto w numerze

Tekst Jacka Liziniewicza „Rząd kontynuacji. Nowe twarze u Morawieckiego”.

„Prawo i Sprawiedliwość zakończyło już okres przepychanek o stanowiska w rządzie. W piątek poznaliśmy nazwiska większości ministrów. Nowa drużyna Mateusza Morawieckiego to w dużej mierze kontynuacja dotychczasowej linii, ale w rządzie pojawią się również nowe twarze”.
- czytamy w artykule.

Szczególnej uwadze polecamy wywiad z marszałkiem seniorem Antonim Macierewiczem

„W poprzedniej kadencji budowaliśmy fundamenty. Czas zacząć wznosić gmach niepodległego państwa opartego na zasadach wywiedzionych z chrześcijańskiej nauki społecznej”.
- mówi w rozmowie z Adrianem Stankowskim marszałek senior Antoni Macierewicz.

Tomasz Łysiak przypomina sylwetkę Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”
 
Natomiast Maciej Kożuszek w tekście „Aborcjonistka z piekła rodem. Tajemnice założycielki Planned Parenthood” przybliża nieznane fakty na temat Margaret Sanger.

„Chodzi o wolność wyboru i prawo kobiety do decydowania o swoim ciele – powtarzają dzisiaj zwolennicy aborcji. Ale Margaret Sanger – założycielce ruchu aborcyjnego w USA – chodziło o coś zupełnie innego – o czystość rasy”.
- czytamy w artykule.


Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka