W Azji Południowo-Wschodniej świętowanie rozpoczęło się już w poniedziałek od koncertu muzyki polskiej i birmańskiej, zorganizowanego w Rangunie przez biuro przedstawicielskie Polski w Birmie (oficjalnie Biuro Ambasady RP w Tajlandii z siedzibą w Rangunie).

Wiele atrakcji zaplanowano na niedzielę 10 listopada. W Hongkongu już po raz drugi z inicjatywy prywatnej odbędzie się piknik na plaży z okazji Święta Niepodległości. Wydarzenie wpisuje się trwający Festiwal Kultury Polskiej „Polska Jesień w Hongkongu”, organizowany przez polski konsulat w Hongkongu i stowarzyszenie KochamPolske.HK.

Aktywny sposób świętowania proponuje Stowarzyszenie Polskie i Polski Klub Kolarski w Singapurze. W programie na niedzielę znalazł się rajd kolarski i rodzinny rajd rowerowy śladami polskich akcentów w Singapurze oraz wspólne biesiadowanie w parku.

Tego samego dnia Polskie Linie Lotnicze LOT planują uczczenie Dnia Niepodległości na lotnisku międzynarodowym Changi w Singapurze przy okazji przylotu i odlotu bezpośredniego rejsu na trasie WAW-SIN-WAW. W planach są dekoracje i drobne upominki dla pasażerów.

W ogrodzie ambasady RP w Hanoi 13 listopada odbędzie się duże przyjęcie, głównie dla Polaków i wietnamskich absolwentów polskich uczelni wyższych. Wśród przewidzianych atrakcji jest prezentacja kulinarna polskiej kucharki wietnamskiego pochodzenia Oli Nguyen oraz pokaz mody projektantki Wiktorii Nguyen.

Ola Nguyen, zwyciężczyni konkursu telewizyjnego MasterChef, jest centralną postacią rozpoczętego w piątek i organizowanego przez ambasadę Tygodnia Kuchni Polskiej w stolicy Wietnamu. Odbywa się on w hotelu Metropole, uznawanym za jeden z najlepszych w Hanoi.

Ambasada w Pekinie na 11 listopada zaplanowała recital fortepianowy dla Polaków mieszkających w Chinach i Chińczyków zainteresowanych Polską, który wpisuje się w trwający chińskiej stolicy Festiwal Kultury Polskiej. Dzień później okolicznościowe przyjęcie z recitalem fortepianowym z okazji Święta Niepodległości i Święta Wojska Polskiego organizuje ambasada RP i ataszat wojskowy w Tokio. Przyjęcia z okazji Święta Niepodległości urządzają również polskie ambasady w Bangkoku i Dżakarcie.