Jak informuje Prokuratura Wojewódzka w Opolu, akt oskarżenia dotyczy wydarzeń z 17 sierpnia 2019 roku w Kędzierzynie-Koźlu, których uczestnikiem był oskarżony Patryk G.

Według ustaleń śledztwa tego dnia jadący oznakowanym radiowozem patrol policji próbował zatrzymać osobowego opla, w którym mogły być osoby biorące udział w bójce między pseudokibicami. Pomimo znaków wzywających do zatrzymania prowadzący oplem Patryk G. nie zatrzymał się do kontroli. Do prowadzącego pościg radiowozu dołączył drugi pojazd policji. Oskarżony próbował zepchnąć z drogi ścigających go policjantów i zajeżdżał im drogę, poruszając się ulicami miasta z prędkością przekraczającą 100 km/h. Uciekając przed pościgiem kilkukrotnie zmuszał innych kierowców do zjechania z drogi, by uniknąć zderzenia.

Dopiero po przejechaniu 11 km i staranowaniu radiowozu Patryk G. zatrzymał się. Wówczas też został ujęty przez funkcjonariuszy.

Oskarżonemu przedstawiono szereg zarzutów - m.in. sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy lądowej, dopuszczenia się czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, choć zaprzeczył, że dokonał napaści na policjantów.

Decyzją sądu Patryk G. został tymczasowo aresztowany. Oskarżonemu grozi do 10 lat więzienia.