Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta na konferencji prasowej w Warszawie przedstawił planowane aktywności Andrzeja Dudy w Święto Niepodległości. Podkreślił, że jest to święto o charakterze państwowym, ale jednocześnie jest to święto obywatelskie współtworzone przez Polaków.

Taka też będzie aktywność prezydenta"

- zapowiedział.

Dodał, że rano 11 listopada prezydent złoży kwiaty pod pomnikami Ojców Niepodległości - Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego.

Prezydent weźmie też udział w Mszy św. w intencji ojczyzny, odprawionej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

O godz. 10:30 w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wręczy odznaczenia państwowe wybitnym Polakom: działaczom społecznym, ludziom kultury, sportowcom. Prezydent wręczy również najwyższe odznaczenia państwowe - Ordery Orła Białego.

W południe na placu Piłsudskiego prezydent będzie uczestniczył we wspólnym śpiewaniu hymnu. W ramach akcji organizowanej przez Biuro Programu "Niepodległa" hymn jednocześnie będzie śpiewany w kilkuset miejscach w Polsce i za granicą. Następnie odbędzie się uroczysta zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza z udziałem prezydenta.

Minister Kolarski poinformował, że o godz. 17:00 prezydent Duda weźmie udział w koncercie "Gramy dla Niepodległej", w ramach Festiwalu Niepodległości, który ma być zorganizowany na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie od godz. 14 do 21.

Świętowanie Andrzej Duda zakończy razem z mieszkańcami Rypina w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie przez cały dzień będą odbywać się koncerty i festyny z okazji Święta Niepodległości.