Komitet Polityczny PiS zbierze się przy ul. Nowogrodzkiej w piątek po południu, a jednym z tematów ma być obsada stanowisk w nowym rządzie Zjednoczonej Prawicy.

W minionym tygodniu odbyło się kierownictwo Zjednoczonej Prawicy, w której skład poza Prawem i Sprawiedliwością wchodzą Solidarna Polska i Porozumienie. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel informował wówczas, że podczas spotkania ustalono strukturę przyszłego rządu oraz potwierdzono rekomendację Mateusza Morawieckiego jako kandydata na premiera.

Wówczas jeden polityków biorących udział w tym spotkaniu ujawniał, że struktura nowego rządu ma się zmienić.

Kompetencje niektórych resortów zostaną podzielone. W innych przypadkach nastąpi połączenie.
- mówił polityk.

Jedną ze zmian w strukturze rządu ma być powołanie ministerstwa nadzorującego spółki Skarbu Państwa. Mówił o tym kilka dni temu w mediach m.in. wicepremier Jacek Sasin.

Wszystko wskazuje na to, że ministerstwo będzie (...) takie, które będzie skupiać również nadzór nad spółkami Skarbu Państwa.
- powiedział Sasin w TVP.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski pytany niedawno w TVN24, jaka będzie struktura nowego rządu, odparł, że będzie ona „nieznacznie zmieniona i usprawniona”. Dopytywany, czy można powiedzieć, że „będzie ministerstwo skarbu i Jacek Sasin stanie na jego czele”, Karczewski odpowiedział: „To możemy dzisiaj powiedzieć”.