Pojawi się on 15 listopada w czasie premiery w Wielkiej Brytanii filmu „Last Christmas”, który poświęcony jest jego karierze i obejmuje jego dyskografię. Nazwa filmu nawiązuje oczywiście do legendarnego świątecznego singla, który zyskał światowy rozgłos i jest popularny do dziś. 
This Is How został wykorzystany jako finał komedii romantycznej - opisanej przez reżysera Paula Feiga jako „list miłosny do George'a” - w której wykorzystano również trzy utwory zespołu Wham!oraz dwanaście piosenek z jego kariery solowej.

Emma Thompson, która wraz z Emilią Clarke gra w „Last Christmas”, natychmiast zakochała się w This Is How (We Want You To Get High), po tym, jak w 2018 roku wysłuchała czterech niepublikowanych utworów George'a Michaela.

Prace nad This Is How rozpoczęły się w 2012 roku, wkrótce po tym, jak piosenkarz ukończył Symphonica Tour, a nagranie miało miejsce podczas wielu sesji w londyńskim Air Studios.
Utwór został ostatecznie ukończony w 2015 roku, ale nie został wydany przez kolejne cztery lata.
Ogłaszając wydanie utworu, jego siostry, ojciec i wieloletni menedżer David Austin wyrazili nadzieję, że fani George'a wszędzie na świecie ucieszą się, słysząc tę nową piosenkę, napisaną jak zawsze z ogromną pasją. Według bliskich piosenkarza utwór ten jest prezentem dla fanów w tym sezonie świątecznym i jego celem jest przyniesienie im po prostu radości.  

„Byłam i jestem wielką fanką Wham! i George'a Michaela i chociaż nie ma go już między nami, jego muzyka pozostaje dla nas radością ”

- powiedziała gwiazda brytyjskiej telewizji Zoe Ball.

Ścieżka dźwiękowa z filmu będzie zawierać trzy utwory Wham!, w tym Last Christmas i Everything She Wants, a także 12 utworów solowych autora Careless Whisper.

Thompson powiedziała, że oglądanie filmu jest „jak przytulanie”, ponieważ chce się, żeby blisko był przyjaciel, by razem się tym filmem cieszyć.  

„Więc go straciliśmy i bardzo za nim tęsknię. Chciałbym, żeby tu był, bo wiem, żeby ten film  pokochał, ponieważ jest jak bycie przytulanym, a cała jego muzyka - mamy 15 jego piosenek, w tym nową na końcu - jest taka fajna”

- wyznała.

„Mądrość i emocjonalny zakres tekstów George'a zawsze mnie zadziwiał. Wielu uważa, że zostały napisane właśnie do tego filmu. Po tym, jak poznałam George'a i doświadczyłam jego współczucia i zrozumienia z bliska, zdałam sobie sprawę, że tak naprawdę film został napisany z myślą o tych tekstach”

- dodała.

Znany ze swojego homoseksualizmu i słabości do narkotyków piosenkarz zmarł w Boże Narodzenie 2016 roku w wieku 53 lat.