Z doniesień "Wiadomości" TVP wynika, że Piotr Ś. jest podejrzany o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi. 

W mieszkaniu i miejscu pracy Piotra Ś. ABW znalazło broń palną i amunicję.

Jak poinformował portal tvp.info rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn, do zatrzymania doszło 24 października w Warszawie.

Zatrzymany jest podejrzany o zgłoszenie gotowości działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej

– poinformował.

Podczas zatrzymania funkcjonariusze ABW przeszukali miejsca zamieszkania i zatrudnienia mężczyzny. W toku przeszukań zabezpieczono nielegalnie posiadaną jedną sztukę broni palnej krótkiej i amunicję, jak również nośniki elektroniczne i dokumenty. Ponadto przeszukane zostały miejsca zameldowania i faktycznego zamieszkania osób utrzymujących kontakty z Piotrem Ś.

– powiedział.

Jak się okazuje, zatrzymanemu przedstawiono też zarzut nielegalnego posiadania broni oraz posługiwania się sfałszowanym dokumentem. Z informacji portalu tvp.info wynika, że 26 października Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia, po rozpatrzeniu wniosku prokuratury, zastosował wobec Piotra Ś. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Śledztwo w sprawie prowadzi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.