Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu, akt oskarżenia dotyczy braci M. - 22-letniego Mateusza i 20-letniego Mariusza oraz ich znajomego, 47-letniego Jerzego M. Cała trójka odpowie za brutalne rozboje i kradzieże.

Do zdarzenia objętego aktem oskarżenia doszło 15 lipca br. w Grodkowie, gdzie w parku miejskim cała trójka spożywała alkohol. Kiedy imprezowicze zorientowali się, że zabrakło im pieniędzy na zakup kolejnych porcji alkoholu, postanowili je zdobyć na przypadkowych przechodniach. Ich ofiarami było dwóch rowerzystów. Napastnicy zatrzymali mężczyzn i biciem oraz groźbami zmusili ich do oddania telefonów komórkowych. Tymi samymi metodami wymusili na właścicielach urządzeń wydanie kodów zabezpieczających. W sumie wartość zrabowanych telefonów przekraczała 4,5 tysiąca złotych.

Dzień po zdarzeniu cała trójka została zatrzymana przez policję. Jak się okazało, kilka dni wcześniej Mateusz M. dopuścił się podobnego przestępstwa, bijąc i kopiąc po głowie przypadkowego przechodnia, po czym zabierając mu telefon o wartości 350 złotych. Ustalono także, że Jerzy M. był wcześniej karany za podobne przestępstwa i swoich czynów dopuścił się w warunkach recydywy.

Cała trójka została tymczasowo aresztowana. Za zarzucane przestępstwa oskarżonym grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.