Klasyk Ekstraklasy – tak od lat mówi się o starciach Legii Warszawa i Lecha Poznań. Trudno jednak było mówić o spotkaniu na szczycie, kiedy gospodarze zajmowali dziewiąte, a goście piąte miejsce w tabeli. Lech do Warszawy przyjechał po dwóch porażkach i podobnie jak Legia był głodny wygranej. Tego jednak obie drużyny nie pokazały w pierwszej połowie. W ekipach brakowało egzekutora, ale i podbramkowych akcji nie było zbyt wiele.

Po niezłym początku Lecha, próbach strzelenia gola przez Darko Jevtica, goście oddali inicjatywę gospodarzom, ale ci niewiele mogli zrobić. Konstruowanie akcji im nie wychodziło, a jak już Domagaj Antolic czy Arvydas Novikovas próbowali, to bez problemu ich strzały bronił bramkarz Mickey van der Hart.

Dopiero druga połowa ożywiła widowisko. Szybsze i częstsze akcje, wyprowadzane kontrataki, doprowadziły do tego, że kibice obejrzeli także gole. Jako pierwsi cieszyli się przyjezdni. Lech wykorzystał kompletnie bezradną linię defensywną Legii. Obrońcy się pogubili, a to wystarczyło, by do siatki piłkę skierował Jevtic. Trybuny na chwilę ucichły, a w sektorze gości pojawiły się race.

Jak się okazało poznaniacy za wcześnie fetowali. Legia ruszyła do ataku. Ale zanim doszło do wyrównania trenerskim nosem wykazał się Aleksandar Vukovic. Z boiska ściągnął Luisa Rochę, a wpuścił Jarosława Niezgodę. I to właśnie on stał się pierwszym bohaterem gospodarzy. Najpierw urządził sobie rajd do pola karnego rywali, tam – trochę ryzykownie – popisał się kilkoma dryblingami i gdy wydawało się, że nic z tego nie będzie, podał jeszcze do wychodzącego na znakomitą pozycję Novikovasa. Litwin tego nie zmarnował i w 64. minucie był remis 1:1.

Bohaterem został debiutant

Dziesięć minut później na murawie pojawił się debiutant Maciej Rosołek. Zastąpił mało widocznego Luquinhasa. Jak się okazało dwie minuty później, była to znakomita decyzja trenera Vukovica. To właśnie 18-letni debiutant ustalił wynik meczu na 2:1, a trybuny oszalały.

Przed meczem z kibicami pożegnali się wieloletni zawodnicy stołecznego klub Miroslav Radovic i Michał Kucharczyk.

                          

Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Darko Jevtic (55), 1:1 Arvydas Novikovas (64), 2:1 Maciej Rosołek (76).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 29 282.