Łukowscy kryminalni, razem z policjantami z Lublina i Warszawy ustalili, że związek z oszustwem i kradzieżą pieniędzy może mieć 28-latek z województwa mazowieckiego"

– poinformował oficer prasowy komendy powiatowej policji w Łukowie Marcin Józwik.

Do oszustwa i kradzieży doszło na początku tego tygodnia. Przedsiębiorca z powiatu łukowskiego na swoją pocztę e-mail otrzymał wiadomość, która przypominała korespondencję z jednym z popularnych portali aukcyjnych. Z treści wiadomości wynikało, że mężczyzna musi zapłacić 1,36 zł, które zalega wobec portalu, a do wiadomości dołączony był link do dokonania płatności.

Mężczyzna, po przekierowaniu z systemu płatności elektronicznej na stronę swego banku, dokonał tej płatności. Następnego dnia okazało się, że ktoś z jego konta dokonał 18 transakcji płatniczych. Zniknęło łącznie 340 tys. zł. Pokrzywdzony zawiadomił policję"

– dodał Józwik.

Policjanci z Łukowa we współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Komendy Stołecznej Policji ustalili, że związek z tym oszustwem i kradzieżą może mieć 28-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa mazowieckiego. - W czwartek po południu policjanci odnaleźli 28-latka w Warszawie, gdzie w ostatniej chwili chciał się przed nimi ukryć w wynajmowanym mieszkaniu. Tam policjanci znaleźli kilkadziesiąt tysięcy złotych, które mężczyzna miał wypłacić po "wyczyszczeniu" konta przedsiębiorcy – dodał Józwik.

Według wstępnych ustaleń policji 28-latek prawdopodobnie za skradzione pieniądze zdążył już kupić kilkuletniego seata. Auto i odnalezione pieniądze zostały zabezpieczone, a mężczyzna zatrzymany.

Będzie doprowadzony do prokuratury. Jaki był faktyczny jego udział w oszustwie i kradzieży pieniędzy z konta przedsiębiorcy, i co stało się z pozostałą kwotą, będzie przedmiotem wszczętego w tej sprawie śledztwa

– zaznaczył Józwik.