Dominikańską Szkołę Wiary (DSW) tworzy grupa młodych ludzi skupionych wokół klasztoru ojców dominikanów przy ul. Freta w Warszawie. Głównym działaniem grupy jest organizacja corocznych cyklów wykładowo-dyskusyjnych poświęconych tematom związanym z życiem duchowym, teologią i Kościołem, ale także kwestiom społecznym. Celem spotkań jest pogłębianie dojrzałości religijnej, ale także dyskusja i wymiana poglądów. Każdy cykl obejmuje serię spotkań złożonych z rozmowy z zaproszonym prelegentem (bądź jego wykładu) oraz odpowiedzi na pytania uczestników. Zapraszanymi gośćmi są eksperci i znawcy danego tematu – zarówno świeccy, jak i duchowni. Podczas każdego spotkania można zakupić książki związane z poruszanym zagadnieniem oraz posilić się w kawiarence.

Katolicy niejednokrotnie mierzą się z pytaniami i wątpliwościami, których sami nie mogą rozstrzygnąć. Czasami, nawet w dobie internetu, nie jest łatwo znaleźć odpowiedź na nurtujące nas kwestie. Staramy się je identyfikować i poruszać w ramach naszych spotkań

– mówi Maria Olszak, członek grupy organizującej DSW.

To według nas ważne uzupełnienie bogatej oferty formacji jaką oferuje nam Kościół

– dodaje. 

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Sali Prowincjalskiej klasztoru ojców dominikanów przy ul. Freta na Starym Mieście w Warszawie. Są to zawsze piątki o godzinie 19:00. Informacje o nadchodzących spotkaniach podawane są w ramach niedzielnych ogłoszeń, a także rozsyłane newsletterem oraz zamieszczane w wydarzeniach na portalu facebook i instagramie. 

Zbliżający się cykl, który rozpocznie się już 25 października, będzie wyjątkowy.

Często najmniej doceniamy to, co mamy na wyciągnięcie ręki. Dlatego postanowiliśmy, że w tym roku naszymi gośćmi piątkowych spotkań będą ojcowie z klasztoru przy ul. Freta, w tym m.in. o. Jacek Salij, o. Damian Mrugalski czy o. Jarosław Głodek

– mówi Agata Lewicka z DSW.

Będziemy rozmawiać m.in. o rozróżnianiu grzechów, interpretacji Pisma Świętego, Kościele czy wstydzie. Zastanowimy się także, czy jest dziś jeszcze sens tworzenia piękna lub czy Bóg mógł stworzyć lepszy świat. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębianiem swojej wiary. Do zobaczenia! 

- zachęcają organizatorzy Dominikańskiej Szkoły Wiary.