Podczas XII Ogólnopolskiej Konferencji Wolontariatu Hospicyjnego, obok wykładów i prelekcji, w programie znalazł się również koncert Moniki Kowalczyk oraz uroczysta msza święta. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. o. prof. dr hab. Jacek Salij, ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski, dr Jolanta Grabowska-Markowska, prof. dr hab. Krzysztof Leśniewski, ks. dr Zenon Hanas SAC czy prof. Bogdan Chazan z Warszawy.

- Myślę, że bardzo rzadko w wolontariacie są ludzie, którzy nie wierzą w Pana Boga. To musza być ludzie wierzący, wtedy tworzą wspólnotę, tak jak my w Radomiu, wspólnotę ludzi posługujących z serca i robiących to na sto procent

- powiedział w rozmowie z Radiem Plus organizator konferencji, ks. Marek Kujawski, kierownik Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. Pytany, skąd wolontariusze czerpią siłę do pracy, mówi wprost: "Tylko od Pana Boga".

- Brakuje nam w tej chwili trochę standardów opieki i to nasze zadania na najbliższe lata. Druga kwestia to sprawy organizacyjno-finansowe. Ciągle prosimy Fundusz o poprawę finansowania, bo mamy duże problemy (...) Daliśmy ministerstwu informacje o niedoborze finansowym i opieki domowej, jak również hospicjów stacjonarnych czy oddziałów medycyny paliatywnej w szpitalach

- mówił Radiu Plus prof. Wojciech Leppert z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, który przedstawił perspektywy rozwoju opieki paliatywnej w Polsce.

Organizatorem XII Ogólnopolskiej Konferencji Wolontariatu Hospicyjnego "Mocni Duchem" było Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal niezalezna.pl.