Na drodze ekspresowej S8 na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego we wtorek po południu zdarzył się wypadek, w którym jedna osoba poniosła śmierć. Dagmara Mościńska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim poinformowała, że do wypadku doszło około godz. 15:40. "Zderzyły się dwa samochody ciężarowe i dwa samochody osobowe" - powiedziała policjantka.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem ciężarowym DAF najechał na tył poprzedzającego go, jadącego w tym samym kierunku samochodu marki Hyundai. Ten z kolei uderzył w poprzedzający go pojazd marki Peugeot, a ten uderzył w bariery energochłonne, a następnie w samochód ciężarowy marki Scania typu śmieciarka"

- wyjaśniła.

Jak dodała, w "wyniku tego wypadku śmierć poniosła pasażerka hyundaia, a do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim trafili kierowca peugeota, kierowca hyundaia oraz pięcioletnie dziecko, które było w tym aucie".

Kierowcy obu ciężarówek byli trzeźwi, podobnie kierowca peugeota. Stan zdrowia kierowcy hyundaia jest na tyle poważny, że nie można było sprawdzić trzeźwości tego mężczyzny. "To będzie wiadomo dopiero po badaniach w szpitalu" - wyjaśniła Mościńska.