Po siedmiu kolejkach eliminacji Polska ma 16 punktów i prowadzi w tabeli grupy G. Macedonia Północna jest trzecia - 11 punktów.

Z Macedonią Północną Polska nigdy nie przegrała. Zwycięstwo na Narodowym da biało-czerwonym awans na mistrzostwa Europy

Nie widzę żadnego zdenerwowania w naszej ekipie, mamy świadomość wagi tego meczu. Cel jest jasny. Wiemy, z kim walczymy. Nasi rywale "poczuli krew", wygrali ostatnio ze Słowenią 2:1 i również pozostają w grze w o mistrzostwa Europy. Widać, że ta drużyna rozwija się w eliminacjach. Ale my też mamy świadomość swojej klasy i siły.

- powiedział trener biało-czerwonych Jerzy Brzęczek, który dodał również:

Dla nas najważniejszą kwestią jest niedzielny mecz, każdy z nas zdaje sobie sprawę, co on oznacza. Z drugiej strony, to też jest dzień wyborów – to indywidualna sprawa każdego z zawodników i wszystkich członków sztabu. Jeżeli ktoś załatwił sobie odpowiednie formalności, na pewno będzie miał możliwość, żeby iść na głosowanie. Ja będę w niedzielę głosował.

Kibice liczą na kolejne gole Roberta Lewandowskiego

Brzęczek przyznał, że w spotkaniu z Macedonią powodów zdrowotnych – podobnie jak w czwartkowym meczu z Łotwą w Rydze (3:0) – zabraknie Krystiana Bielika.

Prawdopodobnie biało-czerwoni zaczną w podobnym ustawieniu jak w spotkaniu z Łotwą. Narzekającego na uraz Macieja Rybusa zastąpi Reca. Możliwe również, że za Klicha od pierwszych minut na boisku pojawi się Góralski.

Szczęsny - Bereszyński, Glik, Bednarek, Reca - Krychowiak, Góralski, Zieliński - Grosicki, Lewandowski, Szymański.

Aktualizacja

Mamy potwierdzenie powyższego składu biało-czerwonych

Mecz Polska-Macedonia Północna o 20:45. Transmisja TVP i Polsat Sport