„Stawka tych wyborów jest zawarta w bardzo czytelnym porównaniu – Polska Plus czy Polska Minus – o tym będziemy decydować 13 października. Polska Plus to państwo sprawiedliwości, wolności i lepszego życia. I my taką Polskę chcemy dalej budować. Przyszłość Polski to państwo dobrobytu. Na przeciwnym biegunie jest to, co dzisiejsza opozycja pokazała przez osiem lat swoich rządów – to jest ta Polska Minus – gdzie zawsze obywatele słyszeli, że pieniędzy nie ma i nie będzie. Polska Minus to Polska niesprawiedliwości, nierówności i niemocy. Polska bez 500 plus, 13. i 14. emerytury, Polska dłuższego wieku emerytalnego, Polska ignorowania rolników. Polska, gdzie dobrze mają się mafie VAT-owskie, a dla Polaków ciągle brakuje. Polska Minus to niemoc i brak elementarnych umiejętności rządzących”.
- mówi Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Katarzyna Gójską, Piotrem Lisiewiczem i Tomaszem Sakiewiczem.

Ponadto w najnowszym tygodniku „Gazeta Polska”:

Artykuł Grzegorza Wierzchołowskiego pt. „500 plus – zmienić, ograniczyć, zlikwidować. 40 cytatów polityków PO i Nowoczesnej ”
 
„Najpierw nie było „piniendzy”, a program socjalny PiS miał zrujnować budżet. Gdy kasandryczne wizje się nie spełniły, opozycja zarzucała rządowi „dzielenie” Polaków i pomijanie rodzin z jednym dzieckiem. Kiedy 500 plus rozszerzono, politycy Koalicji Obywatelskiej całkowicie poplątali się w swoich pomysłach, tłumaczeniach i obietnicach. Oto historia stosunku PO i Nowoczesnej do programu Rodzina 500 plus w 40 wymownych cytatach”.
- zapowiada swój tekst Grzegorz Wierzchołowski.

Natomiast redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz kreśli powyborcze scenariusze  i zauważa, że gdyby przyjrzeć się możliwym powyborczym scenariuszom, to złudzenie, że wszystko wiemy i wszystko jest rozstrzygnięte, pryska jak mydlana bańka.
 
„Dziesiąte części procenta mogą zmieniać sytuację polityczną, a niewielka grupka wyborców ma szanse rozstrzygnąć o rządowej większości lub na przykład o tym, kto będzie miał przewagę w Senacie. Nawet zdecydowane zwycięstwo którejś ze stron nie zamyka wszystkich spekulacji, bo jedne scenariusze zostaną zastąpione innymi – na przykład możliwością przełamania poprawek senackich albo weta prezydenta”.
 - tłumaczy Tomasz Sakiewicz.
 
Szczególnej uwadze polecamy publicystyczne teksty Katarzyny Gójskiej, Piotra Lisiewicza, Wojciecha Muchy, Michała Rachonia i Dawida Wildsteina o tasmach Neumanna .

Z tygodnikiem plastusiowy komentarz Barbary Pieli.

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka