Ludzie starsi często szukają miejsc, w których mogą poznać kogoś nowego, nowych ludzi, porozmawiać, wymienić opinie, a nawet spotkać swoją drugą bądź pierwszą miłość. Chętnie podejmują nowe znajomości z ludźmi nie zawsze w swoim wieku. Dlatego szkoły tańca to idealne miejsce na rozrywkę, relaks czy spędzanie czasu wolnego dla seniorów.

Taniec pomaga ludziom w każdym wieku może również okazać się idealną formą rehabilitacji. Ćwiczenia taneczne to idealny lek antydepresyjny oraz sposób na przedłużenie młodości. Taniec pomaga zwalczać stres i przyczynia się do wydzielania endorfin – hormonów szczęścia, które dają radość i chęć do życia.

Najważniejsze jednak przy rozpoczynaniu takiej formy aktywności jest wybór dobrego instruktora, który weźmie pod uwagę wszystkie predyspozycje i dostosowuje do nich aktywność. Zły wybór instruktora może być przyczyną kontuzji, a przecież taniec jest najmniej kontuzyjnym sportem.

Przed rozpoczęciem zajęć tanecznych dobrze jest sprawdzić kadrę instruktorów, przeczytać CV sprawdzić gdzie wcześniej uczyli. Dobrze jest też sprawdzić ogólne warunki panujące w szkole.

Nieodpowiednia kadra instruktorska nie zwraca uwagi na trzymanie poprawnie sylwetki podczas nauki. Może nie zwracać uwagi na to, aby były zamknięte żebra czy rozciągnąć odcinek lędźwiowy. Trenując tak w złej postawie przez pół roku czy rok mogą rozboleć plecy.

Instruktor powinien zadbać o to, aby nasze ciało było przygotowane do treningu, przeprowadzić serię ćwiczeń rozgrzewających.

Dużą popularnością wśród seniorów w wyborze tańca cieszą się warsztaty z: flamenco, latino oraz walca wiedeńskiego i angielskiego.