W wieku 78 lat zmarł dziś działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, założyciel i przewodniczący "Solidarności Walczącej" oraz poseł i marszałek senior Sejmu obecnej kadencji, Kornel Morawiecki. 

O wspomnienie zmarłego polityka poprosiliśmy byłego działacza opozycji antykomunistycznej Piotra Naimskiego. – Jak pana zdaniem śp. Kornel Morawiecki zapisał się w najnowszej historii Polski? Jak będą wspominać go Polacy?

- O odejściu śp. Kornela Morawieckiego dowiedziałem się ze smutkiem. Kornel był bardzo ważną osobą na drodze Polski do niepodległości. Był organizatorem ważnej struktury podziemnej "Solidarności Walczącej". Był tym, który bardzo precyzyjnie potrafił rozpoznać interesy rodzącej się polskiej demokracji, w szczególności w przełomowym okresie 1989 i 1990 roku

- podkreślił Piotr Naimski, dodając, że będzie go brakowało w polskim życiu publicznym, w polskiej polityce. 

Piotr Naimski wyraził jednocześnie nadzieję, że wychowankowie i współpracownicy Kornela Morawieckiego będą kontynuowali jego pracę.

Odpowiadając na pytanie o najważniejsze przesłanie płynące z działalności Kornela Morawieckiego w czasach PRL, jako niezłomnego opozycjonisty oraz w wolnej Polsce, jako polityka, Piotr Naimski zwrócił uwagę na jego wyjątkową konsekwencję i upór.

- Myślę, że jedną z najważniejszych cech działalności Kornela Morawieckiego była nieustępliwość i konsekwencja. Miał zdolność trwania przy swoim zdaniu nawet w skrajnie niekorzystnych okolicznościach, kiedy pozostawał w mniejszości, a nawet w samotności

- powiedział Piotr Naimski.